Stäng
Logga för Karlskoga kommun

Presskontakter

Karlskoga kommun vill underlätta för journalister att hitta information. Här hittar kommunens kontaktpersoner till media.

Kommundirektör

Namn: Johan Harryson

E-post: johan.harryson@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61421

Kommunstyrelsens ordförande

Namn: Tony Ring

E-post: tony.ring@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61580

Förvaltningschefer

Samhälle- och serviceförvaltningen (tidigare folkhälsoförvaltningen och samhällsbyggnadsförvaltningen)

Namn: Ulrika Lundgren

E-post: ulrika.lundgren@karlskoga.se

Kultur- och föreningsförvaltningen (tf)

Namn: Maria Motin

E-post: maria.motin@karlskoga.se

Skolförvaltningen

Namn: Carina Hagström-Bergh

E-post: carina.hagstrombergh@karlskoga.se

Socialförvaltningen

Namn: Helen Willyams

E-post: helen.willyams@karlskoga.se

Tillväxt- och tillsynsförvaltningen (tf)

Namn: Malin Kvarth

E-post: malin.kvarth@karlskoga.se

Fler kontakter

Självklart kan du under kontorstid alltid kontakta våra anställda och chefer via Servicecenter.

Vill du prata med någon av våra politiker kan du enkelt hitta dem i vårt förtroendemannaregister Troman.

Hjälpte informationen på denna sida dig?