Stäng
Logga för Karlskoga kommun

Presskontakter

Karlskoga kommun vill underlätta för journalister att hitta information. Här hittar kommunens kontaktpersoner till media.

Kommunikationschef

Namn: Viktoria Cassersten

E-post: viktoria.cassersten@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61815

Kommundirektör

Namn: Johan Harryson

E-post: johan.harryson@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61421

Kommunstyrelsens ordförande

Namn: Tony Ring

E-post: tony.ring@karlskoga.se

Telefonnummer: 0586-61580

Förvaltningschefer

Folkhälsoförvaltningen

Namn: Ulrika Lundgren

E-post: ulrika.lundgren@karlskoga.se

Kultur- och föreningsförvaltningen

Namn: Maria Motin

E-post: maria.motin@karlskoga.se

Samhällsbyggnadsförvaltningen

Namn: Eleonore Åkerlund

E-post: eleonore.akerlund@karlskoga.se

Skolförvaltningen

Namn: Anna-Lena Sandell

E-post: annalena.sandell@karlskoga.se

Namn: Mikael Blom

E-post: mikael.blom@karlskoga.se

Socialförvaltningen

Namn: Helen Willyams

E-post: helen.willyams@karlskoga.se

Tillväxt- och tillsynsförvaltningen

Namn: Trond Reimers

E-post: trond.reimers@karlskoga.se

Fler kontakter

Självklart kan du under kontorstid alltid kontakta våra anställda och chefer via Servicecenter.

Vill du prata med någon av våra politiker kan du enkelt hitta dem i vårt förtroendemannaregister Troman.

Hjälpte informationen på denna sida dig?