Hoppa till innehåll Hoppa till meny Hoppa till meny
Karlskoga kommun

Besök oss
Katrinedalsgatan 4
Karlskoga

Våra öppettider (ordinarie):
Måndag - fredag 07.30 - 17.00

Till och med 31 maj: 07.30-16.00

Servicecenter - din väg in i kommunen
0586-610 00
0586-622 00 - automatisk växel, säg namnet på den du söker så kopplas du automatiskt.
info@karlskoga.se

Fler kontaktuppgifter

Kontakt

Det är vi som jobbar på Kulturskolan!

Elin Ahlström (AHE)
Sång, t f kulturskolesamordnare
0586-611 91
elin.ahlstrom@karlskoga.se

Fredrik Andersson (ADFK)
Föräldraledig vt -20
fredrik.a.andersson@karlskoga.se

Sanna Andersson (ADS)
Bild & Form
070-416 18 16
sanna.andersson@karlskoga.se

Mikael Björk
Kontrabas

mikael.bjork@karlskoga.se

Daniel Boman (BMD)
Akustisk gitarr, elgitarr
070-416 25 05
daniel.boman@karlskoga.se

Gianni Bonafedi
Musik i grundskola
070-423 03 53
gianni.bonafedi@karlskoga.se

Jonny Brodén (ADJY)
Trumpet
073-366 42 95
jonny.broden@karlskoga.se

Inga-Lill Brogeland Morfeldt (BTI)
Kör
070-203 92 66
ingalill.brogelandmorfeldt@karlskoga.se

Peter Carell (CLP)
Fiol, altfiol
070-416 25 34
peter.carell@karlskoga.se

Sara Duvéng (DGS)
Dans, webbredaktör
073-532 03 88
sara.duveng@karlskoga.se

Jonas Folker (FOJ)
Musik i grundskola, saxofon, piano, instrumentlek
070-416 26 20
jonas.folker@karlskoga.se

Tania Frid

Tania Frid (FDTA)
El Sistema, bibliotek
073-778 39 13
tania.frid@karlskoga.se

Helena Friman (FIHA)
Kör
072-141 05 10
helena.friman@karlskoga.se

Maja Glavå
Vik dans
076-347 85 28

Anna Grundström (GMAA)
Teater, musiklek
073-024 58 07
anna.grundstrom@karlskoga.se

Johanna Gyllström (GMJA)
Tvärflöjt, musik i grundskolan

johanna.gyllstrom@karlskoga.se

Matilda Josaefsson (JFMA)
Klarinett, fagott, oboe, tvärflöjt
076-778 33 18
matilda.josefsson@karlskoga.se

Maria Jerndin
Scenograf
070-618 87 50
maria.jerndin@karlskoga.se

Helen Kahlin (KHH)
Enhetschef
0586-611 59
helen.kahlin@karlskoga.se

Anelija Karahodzic (KCA)
Dans, producent
070-416 27 90
anelija.karahodzic@karlskoga.se

Susanna Karlsson (KOSA)
Bild & Form, Kulturkul
070-416 27 55
susanna.b.karlsson@karlskoga.se

Tony Knutsson
Piano, musik i grundskolan
073-995 64 92
tony.knutsson@karlskoga.se

Ladislav Krakowsky (KYLV)
Fiol
070-637 84 03

Peter Krantz (KZP)
Teater
070-416 15 56
peter.krantz@karlskoga.se

Sofia Kristoffersson (KFSA)
Dans
070-416 25 90
sofia.kristoffersson@karlskoga.se

Ingrid Langaard (LDID)
Sång, kör, särskola
070-569 36 44
ingrid.langaard@arlskoga.se

Jennifer Ljusterås (LSJ)
kostymör
070-416 25 56
jennifer.ljusteras@karlskoga.se

Jimmy Lundin (LUY)
Elgitarr, stränglek, bandkidz, instrumentlek, akustisk gitarr
070-416 28 21
jimmy.lundin@karlskoga.se

Anneli Lyckeborn (LNAI)
Vårat gäng
0589-611 95 (expedition)

Pelle Mellberg (MGPE)
Elbas, särgymnasiet
070-452 52 67
par.mellberg@karlskoga.se

Anne Pettersson
Valthorn
070-731 53 96
anne.pettersson@karlskoga.se

Torbjörn Rapp (RPT)
Cello
070-323 28 64
torbjorn.rapp@karlskoga.se

Rasmus Szemenkar
Musik i grundskola, slagverk
070-416 11 55
rasmus.szemenkar@karlskoga.se

Leena Sääkinen
Städpersonal


Eva Thorsell Hansson (TNE)
Dans, folkmusik, barnkultursamordnare
070-416 26 66
eva.thorsellhansson@karlskoga.se

Peter Tikkanen
Regional utvecklingsledare för kulturskolesamverkan i Örebro län
0586-614 72
peter.tikkanen@karlskoga.se

Charlotta Tjeder (TJC)
Altfiol, fiol
070-609 93 68
charlotta.tjeder@karlskoga.se

Emma Vogel (PEEA)
Blockflöjt, El Sistema, musiklek. kör
070-416 11 66
emma.vogel@karlskoga.se

Emma Wahlström (VMEA)
Tjänstledig vt 20
076-764 27 47
emma.wahlstrom@karlskoga.se

Uppdaterad 2020-04-20
Kontakt

Kulturskolans expedition
kulturskolan@karlskoga.se
0586-611 95

måndag, tisdag, torsdag, fredag
kl 08.30-12.00

onsdag
kl 08.30-10.00 & kl 15.00-16.30

Kommunväxel

0586-610 00

Besöksadress
Pärlgatan 7 (Flygel)
Pärlgatan 9 (Flygel)
Pärlgatan 12 (Huvudbyggnad)

Enhetschef
Helen Kahlin
helen.kahlin@karlskoga.se
0586-611 59

Följ Kulturskolan på Facebook.
Följ Kulturskolans YouTubekanal.
Följ Kulturskolan på Instagram.
Relaterat