Karlskoga kommun

Karlskoga kulturskola

Kontakt

Det är vi som jobbar på Kulturskolan!

 Kulturskolan, Personal, Elin Ahlström, Fotograf Sara Duvéng

Elin Ahlström (AHE)
Sång
070-416 10 16
elin.ahlstrom@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Fredrik Andersson

Fredrik Andersson (ADFK)
Tuba, trombon, baryton, musik i grundskola.
070-416 28 24
fredrik.a.andersson@karlskoga.se

  Kulturskolan, Personal, Sanna Andersson, Fotograf Sara Duvéng

Sanna Andersson (ADS)
Bild & Form
070-416 18 16
sanna.andersson@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Mikael Björk, Fotograf Sara Duvéng

Mikael Björk (BMJ)
Kontrabas
073-407 10 35
mikael.bjork@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Daniel Boman, Fotograf Sara Duvéng

Daniel Boman (BMD)
Akustisk gitarr, elgitarr, estetisk verksamhet.
070-416 25 05
daniel.boman@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Inga-lill Brogeland, Fotograf Sara Duvéng

Inga-Lill Brogeland Morfeldt (BTI)
Sång, piano, kör
070-203 92 66
ingalill.brogelandmorfeldt@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Peter Carell, Fotograf Sara Duvéng

Peter Carell (CLP)
Fiol, altfiol
070-416 25 34
peter.carell@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Sara Duvéng (DGS)
Dans, webbredaktör
073-532 03 88
sara.duveng@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Eva Dällerud, Fotograf Sara Duvéng

Eva Dällerud (DDE)
Teater
070-416 26 08
070-432 92 89
eva.dallerud@karlskoga.se

Karl-Johan Eriksson
Musik i grundskola

 Kulturskolan, Personal, Kristin Ejnesjö, Fotograf Sara Duvéng

Kristin Eijnesjö Dahlin (EJK) (tjänstledig)
Vik. Fiol, altfiol


 Kulturskolan, Personal, Jonas Folker, Fotograf Sara Duvéng

Jonas Folker (FOJ)
Musik i grundskola, saxofon, tvärflöjt
070-416 26 20
jonas.folker@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Tania Frid (FDTA) (tjänstledig)
El Sistema


 Kulturskolan, Personal, Tobias Frisk

Tobias Frisk (FKT)
Musik i grundskola
070-416 26 50
tobias.frisk@karlskoga.se

Maja Glavå
Dans
0586-611 59

Malin Gustavsson
Dans
076-337 32 07

Kulturskolan, personal Blankbild

Johanna Gyllström (GMJA)
Musik i grundskola, småbarnsverksamhet, musiklek
070-416 24 41
johanna.gyllstrom@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Nils Erik Hagström (HMNK)
Klarinett, fagott, oboe, tvärflöjt
073-063 93 87
nilserik.hagstrom@karlskoga.se

Carina Kahl (KLC)
El Sistema
carina.kahl@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Helen Kahlin, Fotograf Sara Duvéng

Helen Kahlin (KHH)
Verksamhetsledare
0586-611 59
helen.kahlin@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Anelija Karahodzic, Fotograf Sara Duvéng

Anelija Karahodzic (KCA)
Dans
070-416 27 90
anelija.karahodzic@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Susanna Karlsson (KOSA)
Bild & Form, Kulturkul
070-416 27 55
susanna.b.karlsson@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Thomas Karlsson (TMK)
Kulturassistent Konsthallen
0586-619 03
thomas.e.karlsson@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Peter Krantz, Fotograf Sara Duvéng

Peter Krantz (KZP)
Teater
070-416 15 56
peter.krantz@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Sofia Kristoffersson (KFSA)
Dans
070-416 25 90
sofia.kristoffersson@karlskoga.se 

Jennifer Ljusterås (LSJ)
kostymör
Tjänstledig

Ingrid Langaard (LDID)
Sång
ingrid.langaard@arlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Jimmy Lundin, Fotograf Sara Duvéng

Jimmy Lundin (LUY)
Elgitarr, akustisk gitarr
070-416 28 21
jimmy.lundin@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Joanna, Lysen, Fotograf Sara Duvéng

Joanna Lysén (LYJA)
Kör, trumpet, El Sistema
070-416 27 70
joanna.lysen@karlskoga.se

Kulturskolan, personal Blankbild

Pelle Mellberg (MGPE)
Elbas, Kulturkul
070-416 25 30
par.mellberg@karlskoga.se

Emma Norén
Dans
073-937 97 44

Kulturskolan, personal Blankbild

Anna Persson (PNNA)
El Sistema, fiol
070-416 26 56
anna.persson@arlskoga.se

Göran Persson (POG)
Kultursekreterare
0586-614 07
goran.persson@karlskoga.se


Nathalie Petri
Dans
073-400 53 64

 Kulturskolan, Personal, Eva PetterssonFotograf Sara Duvéng

Eva Pettersson (PEE)
Blockflöjt, piano, kör, tvärflöjt
070-416 26 23
eva.pettersson@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Torbjörn Rapp, Fotograf Sara Duvéng

Torbjörn Rapp (RPT)
Cello
070-323 28 64
torbjorn.rapp@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Per Sjöberg, rektor, Kulturchef, Fotograf Sara Duvéng

Per Sjöberg (SGP)
Kulturchef
0586-612 78
per.sjoberg@karlskoga.se

Leena Sääkinen
Städpersonal

Kulturskolan, personal Blankbild

Olle Söderberg (SGOE)
Scenograf
070-416 25 57
olle.soderberg@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Eva Thorsell Hansson, Fotograf Sara Duvéng

Eva Thorsell Hansson (TNE)
Dans, folkmusik, barnkultursamordnare
070-416 26 66
eva.thorsellhansson@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Charlotta Tjeder, Fotograf Elin Ahlström.

Charlotta Tjeder (TJC)
Altfiol, fiol
070-609 93 68
charlotta.tjeder@karlskoga.se

Johanna Oranen
Kostym

John Vingren (VNJN)
Slagverk
073-6264417
john.vingren@karlskoga.se

 Kulturskolan, Personal, Jörgen Ärlandsback, Fotograf Sara Duvéng

Jörgen Ärlandsback (AKJ)
Valthorn, vaktmästare
0586-611 96
jorgen.arlandsback@karlskoga.se

Uppdaterad 2017-01-19 av Gunilla Östman
Kontakt

Kulturskolans expedition
kulturskolan@karlskoga.se
0586-611 95

måndag, tisdag, torsdag, fredag
kl 08.30-12.00

onsdag
kl 08.30-10.00 & kl 15.00-16.30

Kommunväxel

0586-610 00

Besöksadress
Pärlgatan 7 (Flygel)
Pärlgatan 9 (Flygel)
Pärlgatan 12 (Huvudbyggnad)

Kulturchef
Per Sjöberg
per.sjoberg@karlskoga.se
0586-612 78

Följ Kulturskolan på Facebook.
Följ Kulturskolans YouTubekanal.
Följ Kulturskolan på Instagram.
Relaterat

Karlskoga kommun, 691 83 Karlskoga
Telefon: 0586 - 610 00 E-post: kommun@karlskoga.se
Kontakta Karlskoga kommun

Anställda: Logga inlänk till annan webbplats | Distansarbetsplatsenlänk till annan webbplats | Time Care Pool  |  Fakturahanteringlänk till annan webbplats

Tipsa en vän:

Till Vision 2020
Dela på Twitter Dela på LinkedIn Dela på Facebook